سینما تایم 5 – انیمیشن دنیای عجیب

سلام بچه ها توی بخش سینماتایم بهترین فیلم های انگیزشی و روحیه بخش رو براتون گلچین کردم. این فیلم ها بهتون انگیزه بیشتر برای دنبال کردن هدف هاتون میده. آرزو میکنم توی رشته موردعلاقت قبول شی. مهدی شاکریان

Document کپی کردن لینک و ارسال برای دوستان

انیمیشن دنیای عجیب روی موضوع جالب و نسبتا متفاوتی دست گذاشته است. اگرچه موضوع و داستان فیلم چیز جدید و متفاوتی نیست، اما در سینمای امروز کمتر شاهد گفتن دوباره داستان‌های این چنینی هستیم و دیزنی به نحوی دست به ریسک زده است تا داستان علمی تخیلی را به‌جای داستان‌های رایج انیمیشن‌ها برای مخاطبان روایت کند. بدین ترتیب دیزنی فرصت خوبی برای گفتن یک داستان علمی تخیلی و نسبتا متفاوت با دیگر کارهاش را دارد و تیم پشت آن نیز نوید چنین موضوعی را می‌دهد.

انیمیشن Strange World داستان سه نسل متفاوت از یک خانواده را دنبال می‌کند

انیمیشن Strange World شروع قدرتمندی دارد که در طول آن شاهد ماجراجویی یگر کلید و سرچر کلید، پسرش هستیم که یگر در تلاش است تا پسرش را شبیه خود کند، اما در مقابل سرچر اهداف دیگری را دنبال می‌کند. در ادامه و جدایی پدر و پسر و کشف بزرگ سرچر که دنیای آوالونیا را برای همیشه تغییر داد، شاهد شروع اتفاقات اصلی انیمیشن پس از چندین سال هستیم که سرچر اکنون صاحب خانواده شده و پدرش نیز همچنان به شهر و خانه بازنگشته است.

بخشی از کلیت داستان انیمیشن Strange World در مورد ماجراجویی خانواده کلید در یک دنیای ناشناخته و خطرناک است که برگرفته از داستان‌های علمی تخیلی عامه پسند در دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی است. بااین‌حال تمرکز اصلی داستان روی روابط سه نسل از خانواده کلید است که یگر در تلاش است تا پسرش به یک ماجراجو بزرگ مثل خودش تبدیل شود و در بخش دوم شاهد آن هستیم که سرچر تلاش می‌کند تا پسرش را به یک مزرعه‌دار مثل خودش تبدیل کند.

خانواده کلاید سوار یک موتور در دنیای ناشناخته در انیمیشن Strange World

به‌صورت کلی با داستان جدید و متفاوتی طرف نیستیم و مشخصا هم نباید انتظار یک داستان ساختار شکن را داشت، اما پرداختن به سه نسل مختلف یک خانواده می‌تواند ایده جالبی باشد که البته قبلا مشابه آن را در انیمیشن انکانتو دیده بودیم. برخلاف انیمیشن Encanto که تفاوت‌های معنی داری در داستان و شخصیت پردازی هر شخصیت ایجاد شده بود، در انیمیشن Strange World شاهد چنین موضوعی نیستیم. درواقع اختلاف بین یگر و سرچر تا حد زیادی قابل قبول‌تر از سرچر و ایتن، پسرش است.

مشکل اینجا است که سازندگان انیمیشن تصمیم گرفته‌اند تا به‌جای اینکه اختلافات متفاوتی بین هر گروه از نسل ایجاد کنند، صرفا آن را تکرار کنند و همین تکرار باعث می‌شود تا بخش ایتن از اهمیت کمتری برخوردار باشد. مشکل اینجا است که سازندگان برای بخش ایتن تصمیم گرفته‌اند تا از راه‌های حاشیه‌ای بهره ببرند و آن را مهم جلوه کنند. نکته اینجا است که پرداختن به برخی از مسائل در یک انیمیشن که برای کودکان ساخته می‌شود، کار درست و صحیحی نیست و صرفا نباید برای به‌دست آوردن دل یک گروه کوچک از آن در یک انیمیشن استفاده کرد.

مشخصا هر داستان و موضوعی جای خودش را دارد و متاسفانه دیزنی برای اینکه توسط این گروه‌ها کنسل نشود به سمتی رفته است که باعث می‌شود تا خانواده‌ها تصمیم بگیرند تا برنامه‌های دیگری را برای تماشا فرزندان خود انتخاب کنند و این تصمیم کاملا قابل درک است. حتی عادی جلوه دادن این موضوع در داستان انیمیشن Strange World و شخصیتی که ۲۵ سال خانواده خود را ندیده است نیز موضوع عجیبی می‌تواند باشد و امیدوار هستم که بازگشت باب ایگر باعث تغییراتی در این روند کنونی شود.

سرچر کلید روی سفینه در دنیای زیر زمین در انیمیشن Strange World

حتی اگر نخواهیم خیلی به این مسائل بپردازیم و حتی بگوییم که این موضوع تنها بخش کوچکی از داستان انیمیشن را تشکیل می‌دهد، اما هدف انیمیشن کودکان است و پرداختن به این مسائل در چنین محصولاتی تصمیم اشتباه و نابخشودنی است. در هر حال سازندگان انیمیشن می‌توانستند تمرکز بیشتری روی پرداختن به داستان انیمیشن و عمق روابط بین سه نسل خانواده کلید بپردازند تا اینکه در اواسط آن احساس کنیم که این مشکلات خیلی سطحی به‌نظر می‌رسند و خیلی سطحی هم حل می‌شوند.

مسائل حاشیه‌ای ضربه زیادی به داستان و کلیت انیمیشن Strange World وارد کرده است

انیمیشن دنیای عجیب درنهایت نمی‌تواند از نظر بار احساسی یا داستانی خود را از زیر سایه کارهای پیشین دیزنی مثل انکانتو یا حتی انیمیشن Big Hero 6 که خود دان هال کارگردانی آن را بر عهده داشت، خارج کند و اگرچه نمی‌تواند در بخش بهترین‌های دیزنی قرار بگیرد، اما در مقابل در بخش بدترین‌ها هم نخواهد بود. شاید مشکلاتی که بالاتر به آن اشاره کردم در انیمیشن وجود داشته باشد، اما انیمیشن دنیای عجیب همچنان انیمیشنی سرگرم کننده است که به‌راحتی می‌تواند بیننده خود را سرگرم کند.

صحبت‌های من باعث نمی‌شود که بگویم که انیمیشن دنیای عجیب به‌خاطر برخی از مسائل اثری بد و افتضاح است و نباید یک طرفه به سمتش برویم. بلکه در طول تماشا انیمیشن واقعا لحظات خوب و دلنشینی وجود دارد و انیمیشن لحظه‌ای را تلف نمی‌کند و بیننده را خیلی سریع به دل یک دنیای متفاوت و زیبا می‌برد. البته پلات تویست پایانی انیمیشن بدون شک نقطه مثبت و نسبتا غیر منتظره انیمیشن است که تقریبا پیش‌بینی آن باتوجه‌به روند داستان کمی سخت به‌نظر می‌رسد و این پلات تویست تا حدی نجات‌بخش داستان انیمیشن است.

موجود بامزه آبی رنگ در انیمیشن Strange World

بزرگ‌ترین مشکل انیمیشن بخش داستان و نداشتن عمق زیاد است و در ادامه دنباله‌روی از کلیشه‌های کلی دیزنی و دیگر داستان‌های مشابه است؛ به‌طوری که بیننده می‌تواند هر لحظه داستان به‌جز پلات تویست پایانی آن را پیش‌بینی کند. اما در بخش طراحی انیمیشن یکی از بهترین کارهای دیزنی می‌تواند لقب بگیرد. دنیای انیمیشن طراحی زیبا و جذابی دارد و نمی‌توان از کیفیت بالای تیم سازنده انیمیشن در این بخش بگذریم.

نقطه قوت انیمیشن Strange World درواقع بخش فنی و طراحی آن است و برخی از صحنه‌های انیمیشن تا حد زیادی واقع‌گرایانه و جذاب طراحی شده‌اند. بدون شک بخش انیمیشن‌سازی دیزنی به‌صورت سالیانه پا به پای پیکسار در حال پیشرفت بخش فنی خود است و صد البته آن‌ها هرگز بخش فانتزی کارهای خود را فراموش نمی‌کنند، اما پیشرفت چشمگیری را در انیمیشن دنیای عجیب شاهد هستیم. این پیشرفت باعث شده است تا دنیای انیمیشن تا حد زیادی جذاب و فوق‌العاده به‌نظر برسد و درواقع کمک بسیار زیادی به نتیجه نهایی کار کرده است.

در مقابل دوباره شاهد شخصیت بامزه‌ای هستیم که دنباله‌رو شخصیت‌هایی مثل بیمکس است. این شخصیت آبی‌رنگ از دنیای زیر زمین یکی از بخش‌های مثبت انیمیشن دنیای عجیب می‌تواند لقب بگیرد که البته مورد غیر منتظره‌ای هم نیست و درواقع همیشه در کارهای دیزنی شاهد حضور این چنین شخصیت‌ها هستیم. البته این شخصیت بهترین شخصیت بامزه کارهای دیزنی نیست و زیر سایه مشکلات انیمیشن پتانسیل آن هدر می‌رود، اما باز هم می‌تواند لحظات بامزه‌ای را برای بینندگان خلق کند.

سه نسل از خانواده کلید در انیمیشن Strange World

انیمیشن Strange World بهترین یا بدترین کار دیزنی نیست، اما در بهترین حالت اثری سرگرم کننده است که ارزش تماشا کردن را دارد و درنهایت از کارهایی مثل انیمیشن Frozen 2 بالاتر قرار می‌گیرد. بااین‌حال مسائل حاشیه‌ای می‌تواند باعث شود تا خانواده‌ها علاقه‌ای به این نداشته باشند تا فرزندانشان این انیمیشن را تماشا کنند. انیمیشن دنیای عجیب به‌خوبی کارهای قبلی دان هال مثل انیمیشن Big Hero 6 نیست، اما باز هم اثری قابل قبول از وی است که می‌توانست بسیار بهتر باشد.

دوره های هدیه ریاضی کنکور رایگان
نکات سرعتی ریاضی کنکور رایگان
فیلم حل آزمون های آزمایشی رایگان
محصولات جامع کنکور خریدنی
حل کنکور تیر ۱۴۰۲ رایگان نمونه تدریس جمع بندی ۳۰۷۰ رایگان فصل ۱ - درجه دو و معادلات رایگان محصولات فصل ۱ خریدنی فصل ۲ - تعیین علامت،نامعادله،دامنه رایگان محصولات فصل ۲ خریدنی فصل ۳ - قدرمطلق و جزءصحیح رایگان محصولات فصل ۳ خریدنی فصل ۴ - رسم نمودار،انتقال،صعودی نزولی رایگان محصولات فصل ۴ خریدنی فصل ۵ - تابع وارون،ترکیب و انواع تابع رایگان محصولات فصل ۵ خریدنی فصل ۶ - مثلثات پایه رایگان محصولات فصل ۶ خریدنی فصل ۷ - مثلثات دوازدهم رایگان محصولات فصل ۷ خریدنی فصل ۸ - دنباله و مجموعه ها رایگان محصولات فصل ۸ خریدنی فصل ۹ - آمار رایگان محصولات فصل ۹ خریدنی فصل ۱۰ - حد و پیوستگی رایگان محصولات فصل ۱۰ خریدنی فصل ۱۱ - مشتق رایگان محصولات فصل ۱۱ خریدنی فصل ۱۲ - کاربرد مشتق رایگان محصولات فصل ۱۲ خریدنی فصل ۱۳ - لگاریتم و نمایی رایگان محصولات فصل ۱۳ خریدنی فصل ۱۴ - هندسه تحلیلی رایگان محصولات فصل ۱۴ خریدنی فصل ۱۵ - هندسه دوازدهم رایگان محصولات فصل ۱۵ خریدنی فصل ۱۶ - شمارش رایگان محصولات فصل ۱۶ خریدنی فصل ۱۷ - احتمال رایگان محصولات فصل ۱۷ خریدنی فصل ۱۸ - هندسه یازدهم رایگان محصولات فصل ۱۸ خریدنی

❤️سلام دوست خوبم اگه میخوای بصورت رایگان کیف پولتو شارژ کنی و محصولات پولی رو به صورت رایگان دریافت کنی همین الان وقتشه!

لابد میگی چجوری؟!👇

نوع فعالیت
تعداد سکه دریافتی
✅ ثبت نام در سایت
20سکه
✅ بازدید روزانه سایت
2سکه
✅ مشاهده آموزش های رایگان و محصولات
1سکه
✅ نوشتن کامنت
1سکه
✅ نوشتن کامنت برای محصولی که خریدی
3سکه
✅ خرید محصول هر10هزارتومان
2سکه
✅ عضویت دوستت با لینک تو
20سکه
✅ سالگرد عضویتت در سایت
10سکه

راستی اگه دوستت با لینک تو طی یک هفته از سایت خرید کنه، 5% از مجموع مبلغ خریدش کیف پولت شارژ میشه

دریافت لینک اختصاصی من

تبدیل سکه به پول (هر 20سکه 10هزارتومان)

فهرست آموزش ها
چی میخوای یاد بگیری ؟

واکنش شما به این آموزش؟
عشق کردم
69
خوشم اومد
29
خوشم نیومد
0
0 0 رای ها
امتیاز
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبدخرید